streda 26. septembra 2012

Lak Miss Sporty + Laky z Avonu

Ahojte,
začiatok semestra som začala chorobou. Bude to asi nejaká alergia na školu :-)
Napriek tomu by som Vám chcela ukázať laky na nechty, ktoré mám už dlhšiu dobu a veľmi som si ich obľúbila.
Prvé dve sú z Avonu. Jeden z nich je podklad pod lak a druhý je nadlak.


 Revitalizačný podkladový lak na nechty (napravo)
Predtým ako som si kúpila tento lak som skúšala rôzne podklady pod laky, no nechty som mala od lakovania stalé zažltnuté. Odkedy používam tento podkladový lak, nechty mi nežltnú, dokonca sa mi aj pekne zrevitalizovali a mám ich biele. Lakuje sa s ním dobre. Píše sa, že obsahuje energizujúcu guaranu a regeneračný ženšen. Pomáha tiež zabraňovať odštiepovaniu povrchového laku na nechty. Cena sa v katalógu pohybuje okolo 3,50 €. Určite stojí za kúpu. Veľmi dobrý produkt.

Rozjasňovač nechtov (naľavo)
Tento lak je možné používať samostatne, alebo aj ako nadlak na farebný lak. V obidvoch prípadoch vyzerá naozaj dobre. Mal by byť viditeľný pod UV svetlom, no zatiaľ som to nejak nespozorovala.  Okamžite po nalakovaní rozjasňuje nechty a pekne zvýrazňuje farbu nechtov, alebo farbu laku. Je trošku hustejší, ale zatiaľ sa s ním lakuje dobre. Cena je približne rovnaká ako pri podkladovom laku. Tiež je to produkt, ktorý sa Avonu naozaj vydaril.


 Lak na nechty Clubbing Colour od Miss Sporty s rýchloschnúcim efektom
Tento lak ma hneď zaujal svojou farbou. Je to pekná klasická sýta fialová farba. Odtieň 344. Laky od Miss Sporty mám veľmi rada ( už som Vám ich asi dvakrát ukazovala) a tento nie je výnimkou. Už si nespomínam na cenu, ale tieto laky nie sú drahé a sú dobré. Navyše s rýchloschnúcim efektom a dobrou výdržou je to naozaj dobrá kúpa.


Tento magnetický lak som Vám nedávno ukazovala a tentokrát som ním ozdobila prstenníky.

Páči sa Vám lakovanie prstenníkov inou farbou?
Pekný deň 
Vaša Petra

štvrtok 20. septembra 2012

Recenzia na podkladové bázy

Ahojte,
jeseň patrí k mojím najobľúbenejším ročným obdobia. Keď svieti slnko, jemne fúka vetrík, cez deň je ešte celkom teplo. No dnešné počasie sa tomu ani zďaleka nepodobá. Škoda. A tak ako počasie aj ja momentálne smútim. Prežívam krízu. A nie hocijakú. Nemám si čo na seba. Takže zatiaľ sa musíte uspokojiť s kozmetickým príspevkom. Hádam po skorom, veľmi skorom, doplnení zásob vám budem môcť ukázať aj nejaký zaujímavý outfit.
No už k dnešnému príspevku. Fotky som mala nafotené už dlhšiu dobu, no chcela som výrobky poriadne vyskúšať. Ide o podkladové bázy. Jedna je pod make-up a druhá pod očné tiene.


 Pleťový podklad Magic s OF 20 z Avonu (naľavo)
Transparentný podklad je vhodný pre každý typ pleti. Píše sa o ňom že má hodvábne zloženie, vyhladzuje jemné línie a vrásky, redukuje viditeľnosť pórov a zmatňuje pleť. S tým všetkým úplne súhlasím. Najprv som ho dostala ako vzorku, no potom som si ho objednala aj v plnej veľkosti. Najradšej mám na ňom, že pleť krásne zmatňuje, čo som potrebovala a pleť vydrží matná naozaj dlho. Ja ho používam pod make-up, ale dá sa použiť aj samostatne. Rozhodne to bola dobrá kúpa.
Ešte ku konzistencii. Má transparentné zloženie, rozotierať ho treba pomerne rýchlo, lebo sa rýchlo vstrebáva, navyše aj príjemne vonia.

Podkladový očný tieň I stage od Essence (napravo)
Tento výrobok bol pre mňa úplným sklamaním. Vraj má predĺžiť trvácnosť líčenia, no nič také som nepostrehla. Výdrž očných tieňov nezávisela od podkladu, ale od typu očných tieňov. Takže to bola zbytočná kúpa. Určite sa na trhu nájdu aj lepšie podklady pod očné tiene.
Jediné pozitívum je asi konzistencia. Ľahko a rýchlo sa rozotiera a po rozotretí vyzerá očné viečko pekne zjednotené.


Záver:
Pleťovému podkladu Magic z Avonu by som dala 9 bodov z 10. Jeden bod strhávam za rýchlu vstrebateľnosť.
Podkladovému očnému tieňu od Essence dávam len 1 bod a to za dobrú konzistenciu. 

Ak poznáte lepšie podklady pod očné tiene, veľmi rada privítam vaše typy v komentároch.
Pekný deň.
Vaša Petra

nedeľa 9. septembra 2012

Novinky z bižutérie


Ahojte,
Pre niektorých už začal školský rok, no mi vysokoškoláci si ešte pár dní môžeme oddýchnuť.
Dúfam, že sa mi napriek povinnostiam podarí prispievať častejšie, lebo ma mrzí, že blog trošku zanedbávam. Hádam sa mi to podarí.
Možno už viete, že bižutériu mám veľmi rada a kombinácia čiernej a zlatej, alebo striebornej, je moja najobľúbenejšia. Najnovšie som si zakúpila Set brošne a náušníc  Benissa z Avonu. Aktuálna cena v katalógu je 7,90 €. Vzhľadom k pomeru cena a kvalita je to dobrá cena, pretože bižutéria z Avonu je naozaj kvalitná. K výrazným doplnkom už stačí len jednoduché oblečenie. Ja ich najradšej nosím s bielym tielkom a čiernym sakom.
Prajem Vám krásny zvyšok dňa a veľa síl do ďalšieho týždňa.
S láskou Vaša Petra