štvrtok 29. augusta 2013

Bulharsko 2013

Ahojte,
dnešný príspevok bude o dovolenke, ktorú som tento rok strávila v Bulharsku, v meste Primorsko. Dovolenka trvala 9 nocí/11 dní, čo znamená, že sme išli autobusom, skoro 24 hodín. Musím povedať, že cesta bola veľmi únavná a vôbec som nebola spokojná s autobusmi, ktoré nás viezli. Autobus nás priviezol do Sozopolu a odtiaľ sme išli autom do Primorska.
Primorsko je mesto, ktoré je zamerané hlavne na turistov. Veľkou prednosťou je samozrejme more, ale to je asi tak všetko, čo je v Primorsku zaujímavé. Žiadna história, dokonca ani žiadne tiché miesto. Mesto žije od rána do večera. Skoro na každom rohu sú stánky s rôznym občerstvením, reštaurácie, bary, obchody s oblečením, topánkami a drogériou, zmenárne, rôzne atrakcie, no klasické prímorské mestečko. Zaujímavosťou je, že Primorsko leží na takom menšom poloostrove, čo znamená, že si môžete ísť oddýchnuť na južnú a aj na severnú pláž. Nám sa viac páčila severná pláž (aj keď bola trošku ďalej ako južná),tak sme chodili skoro stále tam. Z jednej pláže na druhú sa dalo prejsť po betónovom chodníku dookola, kde boli na obrovských balvanoch namaľované tváre rôzny známych ľudí.
Čo sa jedla týka, tak Bulharsko má lacnejšie ceny potravín a aj v reštaurácii sa najete lacnejšie ako u nás. Samozrejme aj alkohol a miešané alkoholické nápoje sú lacnejšie.
Nevýhodou Bulharska je, že píšu azbukou a tak pre mňa, čo to neviem čítať to bolo trošku náročné vybrať si z jedálneho lístka. No keďže na každom rohu tam stretnete Slováka, alebo Čecha, viaceré reštaurácie majú jedálne lístky v češtine, alebo aspoň v angličtine. 
Ďalšia zaujímavá vec je že kývu hlavou naopak, čo bolo niekedy veľmi zábavné.

Na balkóne...vzadu môžete vidieť severnú pláž.
Južná pláž v posledný deň, kedy bolo trošku rozbúrené more.
Moja maličkosť :-)
Jedna piesková...
Moji chlapci si spevňujú svaly.
Chodník, po ktorom sa dalo prejsť z južnej pláže na severnú, a naopak.
Jeden z mnohých portrétov na kameňoch.
Šopský šalát, so skvelým balkánskym syrom. (pustili sme sa doňho skôr, ako som stihla odfotiť :-)
Rybičky, ktoré tam ľudia kupovali vo veľkom. Nám stačilo toľko. Boli dobré, ale žeby to bola lahôdka, to nie.
Krásne mušle a výrobky z nich.
A na záver jedna spoločná.
Dovolenka bola dobrá, ale viac by som sa tam už nevrátila.
Vaša Petra

utorok 20. augusta 2013

Video: Môj Avon Box 11/2013

Ahojte,
po dlhej dobe, oddýchnutá po dovolenke, Vám prinášam nové video.
Príjemné sledovanie
Vaša Petra


sobota 3. augusta 2013

Outfit č. 20: Nová kabelka a topánky

Ahojte,
dnešný outfit pozostáva z úplne bežných a jednoduchých vecí, ako biele tielko a rifľové kraťasy, no je doplnený novou kabelkou a topánkami. Biele topánky so zlatými ostňami som Vám už ukazovala vo videu Letné inšpirácie 2013, no mala som ich obuté prvýkrát v tomto outfite. Kabelka je čerstvá novinka z Avonu z katalógu 11/2013 a určite ju uvidíte v najbližšom videu. Jej názov je Jessie a jej cena je 12, 90 €. Je béžovo hnedá a dá sa nosiť tromi rôznymi spôsobmi: cez plece, ako tašku a ako kabelku do ruky. Mne sa najviac páči nosiť ju ako kabelku do ruky.
Okuliare, náramok, náušnice a aj prsteň sú taktiež z Avonu.
Všimla som si, že moje vlásky sú už dosť zničené a ombreé už skoro ani nie je vidieť, tak som sa objednala k svojej kaderníčke.
Užívajte si teplé dni, pretože ja ich milujem.
Vaša Petra


piatok 2. augusta 2013

Laky inšpirované ovocím

Ahojte,
v poslednom príspevku, ktorý bol venovaný lakom na nechty -Tipy na letné nechty- som Vám ukázala prvý lak inšpirovaný ovocím z Avonu. Dnes by som Vám chcela ukázať ďalšie dva odtiene. Obidve sú naozaj veľmi krásne a na leto ako stvorené. Sú dobre pigmentované a stačia aj dve vrstvy. A aj napriek trblietkam sa odlakúvavajú celkom dobre. Cena sa v katalógu pohybuje od 2,90 € do 3,90 €.

Mandarin Magic
Lak inšpirovaný mandarínkou krásnej, sýtej, oranžovej farby. Má v sebe oranžové a zlaté trblietky.
Seduce me strawberry
Lak inšpirovaný jahôdkou je v skutočnosti viac do červena ako do ružova, to robí asi to svetlo. Obsahuje taktiež jemné zlaté a také ružovo-modré trblietky. Veľmi krásny a výrazný lak.Vyskúšali ste niektorý z týchto lakov z Avonu inšpirovaných ovocím?
Páčia sa Vám?
Vaša Petra