štvrtok 29. augusta 2013

Bulharsko 2013

Ahojte,
dnešný príspevok bude o dovolenke, ktorú som tento rok strávila v Bulharsku, v meste Primorsko. Dovolenka trvala 9 nocí/11 dní, čo znamená, že sme išli autobusom, skoro 24 hodín. Musím povedať, že cesta bola veľmi únavná a vôbec som nebola spokojná s autobusmi, ktoré nás viezli. Autobus nás priviezol do Sozopolu a odtiaľ sme išli autom do Primorska.
Primorsko je mesto, ktoré je zamerané hlavne na turistov. Veľkou prednosťou je samozrejme more, ale to je asi tak všetko, čo je v Primorsku zaujímavé. Žiadna história, dokonca ani žiadne tiché miesto. Mesto žije od rána do večera. Skoro na každom rohu sú stánky s rôznym občerstvením, reštaurácie, bary, obchody s oblečením, topánkami a drogériou, zmenárne, rôzne atrakcie, no klasické prímorské mestečko. Zaujímavosťou je, že Primorsko leží na takom menšom poloostrove, čo znamená, že si môžete ísť oddýchnuť na južnú a aj na severnú pláž. Nám sa viac páčila severná pláž (aj keď bola trošku ďalej ako južná),tak sme chodili skoro stále tam. Z jednej pláže na druhú sa dalo prejsť po betónovom chodníku dookola, kde boli na obrovských balvanoch namaľované tváre rôzny známych ľudí.
Čo sa jedla týka, tak Bulharsko má lacnejšie ceny potravín a aj v reštaurácii sa najete lacnejšie ako u nás. Samozrejme aj alkohol a miešané alkoholické nápoje sú lacnejšie.
Nevýhodou Bulharska je, že píšu azbukou a tak pre mňa, čo to neviem čítať to bolo trošku náročné vybrať si z jedálneho lístka. No keďže na každom rohu tam stretnete Slováka, alebo Čecha, viaceré reštaurácie majú jedálne lístky v češtine, alebo aspoň v angličtine. 
Ďalšia zaujímavá vec je že kývu hlavou naopak, čo bolo niekedy veľmi zábavné.

Na balkóne...vzadu môžete vidieť severnú pláž.
Južná pláž v posledný deň, kedy bolo trošku rozbúrené more.
Moja maličkosť :-)
Jedna piesková...
Moji chlapci si spevňujú svaly.
Chodník, po ktorom sa dalo prejsť z južnej pláže na severnú, a naopak.
Jeden z mnohých portrétov na kameňoch.
Šopský šalát, so skvelým balkánskym syrom. (pustili sme sa doňho skôr, ako som stihla odfotiť :-)
Rybičky, ktoré tam ľudia kupovali vo veľkom. Nám stačilo toľko. Boli dobré, ale žeby to bola lahôdka, to nie.
Krásne mušle a výrobky z nich.
A na záver jedna spoločná.
Dovolenka bola dobrá, ale viac by som sa tam už nevrátila.
Vaša Petra

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára