piatok 2. decembra 2016

Naša SVADBA 8. 10. 2016

Ahojte,
dnešný článok by som chcela venovať mojej svadbe. Kto ma sleduje pravidelne tak vie, že som sa vydávala v októbri tohto roku. Svadbu sme mali v kostole a hostinu na obecnom úrade v obci, z ktorej pochádzam. Mali sme asi 105 hostí. Fotiť sme sa boli pred samotným sobášom. 


Svadobné šaty som si kúpila zo svadobného salónu IRIAN SAM v Spišskej Novej Vsi. Konkrétne mám model Premium 08, veľkosť 32. Mám ale skrátený rukáv a inú čipku, aká je na pôvodnom modeli. Sukňu som mala saténovú a zo zvyšného saténu, ktorý mi ostal po skrátení šiat, mi mamka ušila rukavice. Za šaty som platila 389,00 € + 13,00 € za obal na šaty + 25,00 € za krajčírske úpravy(skrátenie a zúženie) + žehlenie 10, 00 €. Model obsahuje aj opasok, ktorý je odnímateľný. Závoj som mala zdarma a kožušinku som mala požičanú. V konečnom dôsledku ma šaty vyšli tak, ako by som platila aj za požičanie v iných svadobných salónoch. So salónom som bola maximálne spokojná. Majiteľka bola veľmi ochotná a milá a určite Vám odporúčam pozrieť sa na stránku, kde majú veľa krásnych modelov v rôznych cenových hladinách. Všetky modely sa dajú upraviť podľa prianí nevesty.


Vlasy a aj make-up som si bola dať spraviť, lebo sama by som si asi netrúfla. Vlasy som mala iba natočené a vpredu sčesané dozadu, no na skúške to vyzeralo oveľa lepšie. Celkovo si myslím, že to nebolo až také zlé. Viac sklamaná som bola z make-upu. Oči som mala krásne a aj mi vydržali. Rúž nevydržal ani dva štamperlíky a to mi vraj mal vydržať celý deň. Taktiež sa mi dosť skoro stratila lícenka a bola som večer už dosť bledá, na čo som mala nervy počas celej svadby.


Bola som ale nesmierna rada, že nám vyšlo pekné počasie. Celý týždeň pred svadbou pršalo a bola dosť zima. V sobotu bolo celkom pekne aj keď oblačno a len trošku začalo popŕchať, keď sme išli do kostola. Mala som len tie rukavice a kožušinku, ale vydržala som to a nebola mi až taká zima.


Fotiť pred sobášom sme sa boli v Bardejove pri fontáne.
Ešte čo sa týka mojej kytice, tak mi bolo do plaču keď som ju uvidela. S kvetinárkou sme sa dohodli ináč a ani nechcite vedieť koľko stála. Musela som sa veľmi ovládať aby som im tam v pondelok neišla vynadať.Som veľmi rada, že nám vyšli aj spoločné fotky pri kostole. Aj keď na nej nie sú úplne všetci hostia, som rada, že sa podarili.
Mali sme tradičnú svadbu na ktorej nechýbalo rozbitie taniera, prenesenie nevesty ,,cez prach", jedenie z jedného taniera, čepenie a samozrejme sa jedlo, pilo a tancovalo až do rána.,,Kedz ja ne dzivečka, ta ty ne parobek".Kroj som mala požičaný z požičovne a šaty som si kúpila v Poľku na trhoch v Novom Targu.


Dúfam, že fotiek nie je veľa, ale snažila som sa ich povyberať tak, aby ste mali aspoň trošku predstavu o našej svadbe. Celkovo som spokojná s tým, ako nám to všetko dobre dopadlo. Zbehlo to neuveriteľne rýchlo, ale aspoň prostredníctvom fotiek a videa si to môžme kedykoľvek pripomenúť :-).
Vaša Petra


3 komentáre: