piatok 26. mája 2017

Recenzia: Tekuté rúže na pery

Ahojte,
dnes som sa rozhodla napísať Vám recenziu na všetky tekuté rúže, ktoré mám doma. Tieto rúže mám už doma dlhšiu dobu a sem tam som ich používala. Teraz som ich poctivo vyskúšala a aký dojem na mňa urobili si môžete prečítať v dnešnom článku. Za názvom produktu nájdete koľko bodov z 5 som konkrétnemu tekutému rúžu udelila.


V prvom rade chcem vyzdvihnúť vysokú pigmentáciu u všetkých tekutých rúžoch.


Salvation velvet Lacquer v odtieni What I Belive, MAKEUP REVOLUTION LONDON 1/5
Začnem rúžom, ktorý mám doma najdlhšie. Poprvýkrát som Vám ho ukazovala vo videu a recenzii Makeup Revolution London. Môj názor naň sa vôbec nezmenil a neviem sa s ním stotožniť. Cítim ho na perách, vo vnútri pier sa mi akoby drolil a tiež tá farba je na perách príliš do tepla. Navyše vydrží krátko na perách a už vôbec nevydrží jedlo a pitie. Ale aby som nebola úplne negatívna, tak sa našla aj jedna dobrá vlastnosť. Rúž po zaschnutí na perách sa skoro vôbec neotláča. Cena sa na internete pohybuje okolo 3,50 €, ale ani za takú cenu by som si tento tekutý rúž už viac nekúpila.Sweet Cream Matte liquid lip color v odtieni 17 Vampy Vixen, JORDANA 2/5
Tento tekutý rúž je na internete celkom chválený a tak som ho samozrejme chcela vyskúšať. Vybrala som si ale trošku nelichotivý odtieň. Farba je na mňa príliš tmavá a opticky mi pery zužuje. Má klasický skosený penový aplikátor a je dosť výrazne parfumovaný. Na pery sa ťažko nanáša a trošku robí aj fľaky. Je potrebné s ním precízne a hlavne rýchlo pracovať, pretože aj schne dosť rýchlo. Po jeho nanesení sa do pier vpije a dosť ich vysúša. Taktiež sa mi v strede pier trošku drolí, ale nie je to také strašné ako u predošlého rúžu. Po jedle je rúž zotretý tak do polovice pier a ak nemáte pri sebe dobrý odličovač, tak ho z pier dáte dole len veľmi ťažko. Ja som to skúšala len s pomocou hygienickej vreckovky a vyzerala som ako po 2 hodinovom bozkávacom maratóne. Cena sa pohybuje na internete okolo 4 - 5 €. Za túto cenu by som si ho objednala aj znovu, ale v menej výraznom odtieni.Amore Matte Lip Creme v odtieni 15 Gorgeous, MILANI 3/5
Rúž má veľmi krásne a luxusné balenie. Odtieň je taktiež veľmi pekný, výrazný a parádne pigmentovaný. Aj keď ide o výraznú farbu, pri nanášaní nerobí fľaky ako predošlý rúž od Jordany. Tiež je potrebné s ním rýchlejšie pracovať, pretože rýchlo na perách schne. Dobré je dať si pri výrazných odtieňoch pozor, aby sa Vám okolo pier niekde neotlačil a nerozmazal. Pery mierne vysúša, ale tiež nie až v takej miere ako rúž od Jordany. Aplikátor má rovný penový a má výraznú vôňu. Na perách drží krásne, ale po jedle sa zotrie tak do polovice pier. Tentokrát som sa ho nepokúšala dať dole ako pri predošlom rúži, ale jemne som si ho prstom rovnomerne porozotierala po perách, čím som vytvorila prirodzený ombré efekt. Cena tohto tekutého rúžu sa na internete pohybuje okolo 8 - 9 €. Možno by som uvažovala aj nad iným odtieňom, ak by bol niekedy vo výhodnej akcii.Amore Mattallics Lip Creme v odtieni 06 Mattely in Love, MILANI  4/5
Tento rúž patrí zatiaľ k najlepším, ktoré som doteraz vyskúšala. Má skvelú konzistenciu, príjemne a rovnomerne sa nanáša a na perách je veľmi príjemný. Odtieň je krásny červený so zaujímavým metalickým odleskom. Na perách drží podobne ako predošlý rúž od Milani. Ja si predĺžujem trvácnosť tak, že si najprv červenou ceruzkou na pery orámujem kontúry pier. Potom nanesiem červený rúž a nakoniec to ešte prejdem týmto tekutým a výdrž sa mi na perách výrazne predĺži. Jediné mínus na tomto ruži je jeho väčší skosený penový aplikátor. Mohol by byť menší a tak by aj práca s ním bola precíznejšia. Cena sa na internete pohybuje okolo 8 - 9 €. Tento rúž ma zaujal natoľko, že by som si chcela zakúpiť aj iné odtiene. Je veľká škoda, že ich je len osem. Za mňa je tento rúž zo všetkých jednoznačný víťaz.


Jednou z nevýhod tekutých rúžov je to, že idú dosť ťažko z pier dole a preto je potrebné na to špeciálny dvojzložkový odličovač. Ja mám doma tieto dva: Extra Lasting z Avonu a od Pupy Struccante Bifasico. Oba majú menšie 50 ml balenie, čiže sú vhodné aj do kabelky, ale dala by som si pozor aby boli dobre zatvorené. Rada používam obe, ale ten z Avonu sa mi zdá o trošku lepší a určite je aj lacnejší.


Celkovo tekuté rúže až tak často nenosím, pretože mi vadí hlavne to ich strácanie sa pri jedla a následná úprava potom. Navyše mne na perách nedrží skoro nič až do odlíčenia. Milo ma ale prekvapila značka Milani, ktorej sa tekúte rúže celkom podarili.

A čo Vy?
Nosíte tekuté rúže?
Ktoré sú Vaše najobľúbenejšie?
Vaša Petra

2 komentáre:

 1. ja už od týchto matných tekutých rúžov pomaličky upúšťam,hlavne teraz na leto, a vyberám si skôr niečo ľahšie, pretože ma tiež nebavila tá úprava počas dňa :) ale mám tiež tento Milani v červenom odtieni a je fajn :) ale skôr ich nosím na jeseň :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj...tiež ma to nebaví a nemám problém si po jedle, alebo kávičke naniesť obyčajný rúž znova :-)

   Odstrániť