utorok 28. októbra 2014

Moja detoxikačná kúra

Ahojte,
ako som Vám už v jednom videu spomínala, dala som sa na detoxikačnú kúru. Možno ste už o nej počuli. Ja som si ju prispôsobila trošku podľa seba.
Raňajkovala som približne rovnako, ako normálne. Do stravy som akurát pridala desiatu, olovrant a snažila som sa večerať len ľahké jedlá.
Snažila som sa ráno vypiť pohár vody s 1/3 lyžičky soli. Je to veľmi nechutné a asi preto som to piť každé ráno nemohla.
Môj detoxikačný nápoj:
Do 1l čistej vody som si vytlačila 1 citrón, pridala som 1 malý štamperlík javorového sirupu (cca 0,02 l) a nakoniec som pridala kayanské korenie. Normálne má byť tento nápoj viac koncentrovanejší, ale ja som nechcela, aby sa mi to po 3 dňoch sprotivilo.

1. deň:
Hneď ráno som sa odvážila a zmerala si miery. Výsledok bol takýto:
50, 6 kg,  79 - 73 - 93 cm
Ráno som absolvovala 15 minút chôdze do škôlky s mojou neterou. Potom som pred raňajkami vypila pohár vody so soľou (fúúúj). Raňajkovala som krajec chleba s maslom a paradajkou a kávou. Namiešala som si detoxikačný nápoj, ktorý som si urobila dosť štipľavý, takže počas dňa som ho ešte pár krát zriedila s čistou vodou. Na desiatu som mala jedno jablko. Obedovala som kaiserku s paradajkou. Na olovrant som si dala mätový čaj bez cukru namiesto kávy, ale vôbec mi nechutil. Večerala som kaiserku s paprikou.
2. deň:
Po prebudení ma trochu bolela hlava. Ráno som si dala opäť 15 minút chôdze do škôlky a pred raňajkami pohár vody so soľou. Na raňajky som zjedla jedno vajíčko namäkko, krajec chleba, 1 malú paradajku a kávu. Pripravila som si detoxikačný nápoj a celý deň som ho popíjala. Na desiatu som zjedla jedno jabĺčko a na obed zeleninovú polievku a 1 zemiakovú lokšu od Babky. Olovrant som vynechala, keďže som bola na porade a statočne som odolávala chipsom, čokoláde a cukríkom. No večer to už bolo horšie, pretože sme nečakane skončili s kamarátmi pri pive. Teda ja som si dala kamilkový čaj bez cukru a jeden kúsok pizze, aby som im nepozerala do tanierov. Zatiaľ som necvičila, ale energie mám dosť a nie som ani unavená.
3. deň:
Na raňajky som si dal krajec chleba s maslom,2 cherry paradajky a kávu. Desiatovala som okolo obeda a ochutnala som nové Bebe dobré ráno s jogurtom a marhuľou (mňááááám). Obedovala som šalátik (šalátová zeleninka, paradajka) s cereálnou bagetkou. Keďže aj obed som mala neskôr, olovrant som vynechala. Večer som nemala vôbec hlad, tak som si dala aspoň activiu sladkú bielu, aby mi do rána neškvŕkalo v bruchu.


4. deň:
Ráno som začala pohárom vody so soľou. Raňajkovala som krajec chleba s maslom, šunkou, paradajkou a pila som k tomu kávu. Nachystala som si detoxikačný nápoj a nejako som zabudla na desiatu. Na obed som neodolala a dala som si 3 zemiakové placky. Neskôr po obede som si 45 minút zatancovala moderný tanec(vlastná choreografia). Ešte pred tancom som si všimla, že moje bruško nie je nafúknuté, ale je pekne ploché. Najprv som si myslela, že to je iba môj pocit, no potvrdilo sa mi to keď som si obliekala nohavice a opasok som si musela posunúť o jednu dierku. Na olovrant som si dala Activiu tvarohovú stracatella. Večerala som fitness šalát a jednu papriku. Večer som vôbec nepociťovala hlad.
5. deň:
V noci som vôbec nemohla spať. Prekvapivo preto, lebo som vôbec nebola unavená. Na raňajky som si dala Activiu sladkú bielu s Nestlé Fitnes s čokoládou a nemala som kávu. Medzi raňajkami a desiatou som zacvičila 100 drepov v 3 sériách za sebou(35+35+30). Na desiatu som si chcela dať niečo sladké za odmenu, že už som v polovici a aj preto, že je Nedeľa, preto som si nedala ráno kávu. Zjedla som 1/2 balíčka Zlaté polomáčané. Potom som z toho mala výčitky a tak som si ešte 20 minút zatancovala. Obedovala som zemiaky a zeleninový šalát (kapusta, paradajka, pór, reďkovka). Na olovrant som si dala zvyšnú 1/2 Zlatých polomáčaných keksíkov. Večerala som kuracie mäsko s omáčkou a zemiakmi a keďže mala Mamka narodeniny, dala som si aj pohár červeného vínka.
6. deň:
Raňajkovala som krajec chleba s maslom a 2 cherry paradajky. Raňajkovala som neskoro, preto som si nedala desiatu. Na obed som si pripravila rizoto (ryža, kuracie mäso, mrkva, cibuľa, olivový olej, trošku kuracieho vývaru, soľ, čierne korenie). Chcela som ochutnať jednu novinku, tak som si dala olovrant hneď za obedom. Ochutnala som 1/2 kakaových rezov cappucino so škoricou. Na večeru som si dala kaiserku a 3 malých kyslých zavináčov v oleji s cibuľkou. Večer sme mali návštevu, tak som si dala 2 čiernych princov.
7. deň:
Posledný deň som si dala na raňajky  cereálnu kaiserku s maslom, paradajkou a kávu. Desiatu som si nedala, ale pila som detoxikačný nápoj. Obedovala som cereálnu kaiserku s 1/2 údenej filety z makrely. Na olovrant som si dala activiu sladkú bielu a na večeru cereálnu kaiserku s paradajkou. Som veľmi rada, že už je koniec, lebo ma to už prestávalo baviť. Možno to bolo aj tých chladným jesenným počasím.

Výsledok:
49,9 kg, 78 - 71 - 91, 5 cm

Konečne som sa dostala na váhu pod 50 kg, čo ma veľmi potešilo. Na centimetroch som tiež niečo zhodila. Hlavne som si chcela trošku prečistiť organizmus a odľahčiť tráveniu. Aspoň som nejedla ťažké a vyprážané jedlá a pila vodu bez bubliniek. Neviem do akej miery sa mi to podarilo. Najprv ma to veľmi bavilo, ale postupne ma to baviť prestávalo. Niekde som čítala, že ten javorový sirup nie je veľmi vhodný, pretože sa u nás málo využíva a nie sme naň zvyknutý. Má síce takú zvláštnu chuť, ale ja by som do toho kľudne išla znovu a sem-tam si ten nápoj prichystám. Určite som počas tejto kúry zistila, že nie som ani taká hladná, keď pijem dostatočné množstvo tekutín.
Budem rada ak mi napíšete, aký máte názor na moju kúru a či ste už aj vy nejakú kúru vyskúšali.
Majte sa pekne.
Vaša Petra

2 komentáre:

  1. myslím, že kúra vyzerá celkom zaujímavo, ale namiesto určite by som vynechala kávu (aby sa telo očistilo aj od kofeínu a cukru) a ak si deň bez kávy nevieš predstaviť, tak by som ju nahradila zeleným čajom, ktorý obsahuje taktiež kofeín a obsahuje veľa antioxidantov a taktiež pomáha s čistením krvi :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. No už aj tak som sa obmedzila. lebo bežne pijem aj 2 - 3 kávy denne... a ten zelený čaj sa snažím sem-tam piť, ale mne to tak veľmi nechutí...ale nevzdávam to :-)

    OdpovedaťOdstrániť