streda 22. júna 2016

Rubrika versus: Korektory z Avonu

Ahojte,
ani neviem kedy naposledy som písala rubriku versus. Dnešným článkom si ju trošku pripomenieme. Rozhodla som sa porovnať moje dva najnovšie korektory z Avonu:
  • Rozžiarujúci korektor Luxe
  • Tekutý korektor so zmatňujúcim účinkom Ideal Flawless Tekutý korektor so zmatňujúcim účinkom Ideal Flawless
Tento korektor má za úlohu prekryť kruhy pod očami a zároveň ich aj zmatniť. Ja som sa obávala, či nebude oblasť pod očami vysušovať. Som z neho ale veľmi prekvapená. Kruhy pod očami, ale aj iné nedokonalosti pleti pekne prekryje, zmatní a pleť nevysuší. V ponuke je v dvoch odtieňoch a ja mám ten svetlejší odtieň Fair.Na obrázku môžete vidieť, že korektor som použila iba pod pravé oko a rozotrela som ho dostratena. Zvyšok tváre nemám nalíčenú vôbec.


 Rozžiarujúci korektor Luxe
Tento korektor som si kupovala za účelom rozjasnenia oblasti pod očami. Korektor kryje dobre, ale žiadne rozjasnenie som nezaznamenala. Teda to čo sľubuje, tak podľa mňa ani neplní. Na ruke je vidieť nejaké rozjasňujúce čiastočky, ale pod očami to už vidieť nie je. Luxe korektor je taktiež v ponuke v dvoch odtieňoch a ja mám svetlejší odtieň Fair.


Na fotke môžete vidieť, že pekne kryje, ale vôbec nerozjasní pleť pod pravým okom.


Záver:
  1. Cena - je u produktoch podobná. Korektor Luxe stojí 4, 90 € a Ideal Flawless 4, 50 €. Rozdiel je ale v obsahu. Luxe má 1, 7 g a Ideal Flawless má 6 ml. Teda v tomto meradle víťazí Tekutý korektor so zmatňujúcim účinkom Ideal Flawless.
  2. Konzistencia - korektor Luxe je podstatne hustejší a je potrebné s ním aj rýchlejšie pracovať, lebo rýchlo hustne. Taktiež sa ťažšie do pleti zapracováva. Naopak korektor Ideal Flawless má pre mňa ideálnu konzistenciu a dobre sa mi s nim pracuje. Aj teraz u mňa víťazí Tekutý korektor so zmatňujúcim účinkom Ideal Flawless.
  3. Obal - je u oboch korektoroch veľmi pekný. Luxe má zlatý obal, ktorý pôsobí luxusnejšie a Ideal Flawless má pekný strieborný vrchnáčik. V tejto kategórii sú oba korektory u mňa víťazi.
  4. Aplikácia - korektor Luxe funguje na princípe otáčania spodnej časti a následne potom Vám na štetček vyjde trošku produktu, čo je praktické. Nepraktické je to už kvôli tomu, že nevidíte koľko produktu Vám ešte ostáva. Korektor Ideal Flawless má klasický penový aplikátor, skoro ako lesk na pery. Nanáša sa rýchlo a jednoducho a preto v tejto kategórií víťazí Tekutý korektor so zmatňujúcim účinkom Ideal Flawless.
  5. Krytie - je u oboch produktoch veľmi dobré. Možno o čosi lepšie kryje korektor, ktorý je víťazom v tejto kategórií a to Tekutý korektor so zmatňujúcim účinkom Ideal Flawless.
Dnešný stav je teda 5:1. Viac mi vyhovuje Tekutý korektor so zmatňujúcim účinkom Ideal Flawless. Tento korektor som si obľúbila už od samého začiatku a vyhovuje mi všetkými svojimi vlastnosťami. Čo sa týka korektoru Luxe, určite ho budem používať aj naďalej, pretože nie je zlý, ale asi by som si ho už viac ani neobjednala.

A čo Vy?
Poznáte tieto korektory z Avonu?
Vaša Petra


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára